Biura do wynajęcia w Krakowie

Gdy myślimy o Krakowie, zawsze mamy przed oczami najważniejsze zabytki: Wawel, sukiennice, Kościół Mariacki, wyjątkowy w skali światowej rynek. Jednak oprócz zabytków z zabytkami klasy UNESCO, milionami turystów rocznie, Kraków to także ośrodek akademicki, drugie największe miasto w naszym kraju, a więc także olbrzymi rynek dla usług i firm produkcyjnych.
W Krakowie panuje niskie bezrobocie, chociaż rok rocznie kilkanaście wyższych uczelni wypuszcza na rynek kolejnych absolwentów, a pracownicy przyjeżdżają do Krakowa także z okolicznych, bliższych i dalszych miejscowości. To dzięki dużemu rozwojowi miasta, zwłaszcza gdy chodzi o budownictwo mieszkań i lokali użytkowych, w miarę wysokiej zamożności mieszkańców i ich nastawienie na konsumpcję oraz korzystanie z różnego rodzaju usług. W Krakowie mają siedzibę światowe korporacje, jak i tysiące średnich oraz małych przedsiębiorstw. Dlatego też coraz częściej obserwatorzy rynku nieruchomości zauważają tendencje do tworzenia się prawdziwych dzielnic biurowych, na wzór warszawskiego Mordoru, chociaż bardziej rozproszonych. Bo o ile w Warszawie wyraźnie dominują okolice ulicy Domaniewskiej, to w Krakowie najwięcej biur do wynajęcia czy na sprzedaż mieści się w sześciu różnych dzielnicach. Są nimi: Krowodrza, Dębniki, Prądnik Czerwony, Podgórze, Czyżyny i Grzegórzki. To dzielnice dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta, jak i z drogami wiodącymi poza metropolię.

W budowaniu biurowców i wynajmowaniu biur w Krakowie specjalizują się firmy, które budują także lokale mieszkalne i użytkowe na sprzedaż. Deweloperzy oddają do użytku tysiące zróżnicowanych lokali rocznie. Są one budowane na atrakcyjnie położonych osiedlach, w pobliżu dużych sklepów i terenów rekreacyjnych, a także dróg dojazdowych i przystanków komunikacji miejskiej. Biura do wynajęcia w Krakowie mogą mieć zarówno kilka-kilkanaście metrów kwadratowych, jak i kilkaset, w otwartej, bądź podzielone na mniejsze przestrzeni. To pozwala zwłaszcza młodym graczom na rynku znaleźć biuro do wynajęcia idealne dla ich działalności, niezależnie od fazy rozwoju firmy.