Wykańczamy mieszkanie od dewelopera

Gdy kupujemy mieszkanie od krakowskiego dewelopera, możemy zażyczyć sobie wykończenie wnętrz “pod klucz”, jednak najczęściej kupcy decydują się na mieszkanie z gładkimi ścianami, wylewkami na podłodze i kablami wystającymi ze ścian? Dlaczego? Bo w ten sposób możemy wykończyć mieszkanie dokładnie tak, jak sobie tego życzymy.

Mieszkanie kupione od dewelopera zwykle cechuje się prostymi, gładkimi i białymi ścianami oraz podłogami z wylaną posadzką, szczelnymi oknami i drzwiami wejściowymi. Reszta zależy już od kupca i jego możliwości finansowych oraz oczekiwań co do wyglądu mieszkania. Po odbiorze lokalu i sprawdzeniu, czy deweloper wykonał wszelkie prace zgodnie z umową, można rozpocząć remont samemu, lub wynająć ekipę wykończeniową. Samo malowanie ścian i wykładanie podłóg panelami nie jest trudne i nawet laik sobie poradzi, zwłaszcza, że wszystko jest gładkie, mieszkanie jest puste i przestronne. Trudniejsze zadanie czeka na właściciela – złotą rączkę w łazience czy w kuchni, gdzie zazwyczaj wykładane są płytki ceramiczne oraz montowane sanitariaty, krany i podłączane do wody urządzenia. Jednak wprawnej ekipie nie zajmie to dużo czasu, a jedynie kilka dni intensywnej pracy.

Pamiętać należy, że inaczej remontuje się mieszkanie dla siebie, a inaczej to przeznaczone na wynajem. Wielu klientów krakowskich deweloperów kupuje mieszkania z myślą o wieloletniej inwestycji i wynajmowaniu lokalu osobom uczącym i pracującym w Krakowie. Mieszkanie takie musi być uniwersalne, w neutralnych kolorach i praktyczne. Przyda się więc w nim duża szafa, kuchnia ze zmywarką, pralka w łazience. Nie warto jednak oszczędzać na materiałach budowlanych. Podłoga z paneli niskiej jakości bardzo szybko będzie zarysowana, a ściany pokryte zwykłą farbą trzeba będzie przemalować już po kilku miesiącach. Lepiej zainwestować więcej, ale czerpać wyższe zyski z wynajmu, bo przecież każdy chce mieszkać w trwałym i ładnym mieszkaniu, nawet jeśli wynajmuje je tylko przez jakiś czas.